تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
وجود 2100 تعاوني در كردستان/استان در حوزه اشتغال نيازمند خلاقيت است

احمد رشيدي ظهر پنج شنبه در جريان ديدار مديران و معاونين اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان با نماينده ولي فقيه در کردستان اظهار داشت: همچنين دو هزار و 100 تعاوني فعال در استان داريم که 65 هزار نفر عضو دارد.

وي افزود: خوشختانه با توجه به برنامه ريزي هاي صورت گرفته مجموعه دو هزار و 100 تعاوني موجود در استان توانسه براي 31 هزار نفر شغل ايجاد کند و به همين دليل به صورت ويژه موضوع حمايت از تعاوني ها در دستور كار قرار گرفته است.

مدير کل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان کردستان بيان کرد: در شرايط موجود که آمار بيکاري بالا است تنها تعاوني ها و مشاغل زود بازده مي توانند در حوزه اشتغالزايي نقش آفريني کنند.

رشيدي يادآور شد: توجه، گسترش و تقويت تعاوني ها بايد يکي از اولويت هاي کاري باشد و انتظار مي رود در اين حوزه گام هاي ارزنده اي برداشته شود.

وي با اشاره به موضوع اشتغال به عنوان يك اولويت در استان كردستان ادامه داد: همچنين حفظ اشتغال موجود و ايجاد اشتغال جديد دو اولويت اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعي است.

مدير کل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان کردستان گفت: حوزه اشتغال با توجه به اين که طيف عظيمي از جامعه را در بر مي گيرد نيازمند حمايت تمامي دستگاهي اجرايي در سطح استان است و انتظار مي رود با تعامل و برنامه ريزي دستگاه هايي اجرايي بتوانند در حوزه اشتغالزايي استان توفيقات ارزنده اي را داشته باشند.

کردستان در حوزه اشتغال نيازمند خلاقيت است

رشيدي در بخش ديگري از سخنان خود اظهار داشت: کردستان در حوزه اشتغال نيازمند خلاقيت است و در حال حاضر با ابتکار، نوآوري و توجه به مشاغل زود بازده و کارآفريني مي توانيم از فرصت هاي شغلي موجود در استان بهترين بهره را ببريم.

وي افزود: کارآفريني و نوآوري مي تواند بسياري از مشکلات حوزه اشتغال را رفع کند و در ايجاد مشاغل جديد نقش بسزايي داشته باشد.

 مدير کل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان کردستان بيان کرد: کردستان داراي پتانسيل هاي بالايي است و استفاده از اين پتانسيل ها در تمامي حوزه ها مي تواند در کاهش آمار بيکاري استان نقش بسزايي داشته باشد.

 رشيدي يادآور شد: در حال حاضر بسياري از رشته هاي مختلف اشباع شده اند و همين امر باعث آمار بيکاري در کشور و به تبع آن استان شده است و انتظار مي رود مدارس و دانشگاه همکاري لازم را در راستاي توسعه و ترويج کارآفريني و فني و حرفه اي را داشته باشند.

وي ادامه داد: توجه به رشته هاي فني و حرفه اي هم مي تواند در بحث اشتغال فردي و هم در بحث اشتغال جمعي نقش داشته باشد.

مدير کل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان کردستان در پايان سخنان خود در اين نشست گفت: يکي از اولويت هاي اداره کل ترويج فرهنگ کارآفريني در بين آحاد جامعه به ويژه جوانان تحصيل کرده است و در همين راستا اقدامات و برنامه هاي مناسبي در دستور كار قرار گرفته است.

منبع خبر : خبرگزاري مهر

پنج شنبه 13 شهريور 1393


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.