تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
اعطاي تسهيلات كم بهره خواسته اصلي كارآفرينان كردستاني است

علبرضا شهبازي ظهر يکشنبه در مراسم افتتاح نمايشگاه فني و حرفه اي استان كردستان ضمن بازديد از بخش هاي مختلف عنوان كرد: اعطاي تسهيلات كم بهره يكي از مطالبات جدي و اصلي كارآفرينان استان كردستان به شمار مي رود.

عبدالمحمد زاهدي به همراه ديگر مديران استان از تمامي 30 غرفه اين نمايشگاه بازديد و به خواسته ها، مشکلات و درددل هاي کارآفرينان و غرفه داران گوش سپرد و از آنها هم سوالاتي در خصوص زمان آغاز فعاليت، نحوه کار و آموزش و همچنين شرايط کنوني بازار و ميزان رضايت آنها از فروش توليداتشان پرسيد.

کارآفرينان و مسئولان آموزشگاه هاي آزاد فني و حرفه اي حاضر در اين نمايشگاه نيز  خواستار اعطاي تسهيلات کم بهره براي تقويت فعاليت ها و جذب بيشتر مردم به کسب آموزش هاي فني و حرفه اي و همچنين ايجاد اشتغال شدند.

عبدالمحمد زاهدي در جريان بازديد از غرفه هاي اين نمايشگاه در جمع خبرنگاران در خصوص برنامه هاي دولت در حوزه آموزش هاي مهارتي به مردم گفت: وزارت تعاون،کارو رفاه اجتماعي، موسسات اعتباري، بانک ها و سازمان آموزش فني و حرفه اي در سال جاري ايجاد اشتغال کوچک و خانگي را جزو برنامه هاي خود قرار داده اند.

وي عنوان کرد: به دليل آمار بالاي بيکاري مجبور به ايجاد و روي آوردن به مشاغل کوچک و خانگي هستيم تا بدين وسيله شاهد کاهش آمار بيکاري و بهبود شرايط درآمدي مردم باشيم.

وي با بيان اينکه آموزش هاي فني و حرفه اي بايد منطبق بر نياز بازار باشد، بيان کرد: هر نوع آموزشي در هر سطحي بايد منجر به ايجاد اشتغال شود.

استاندار کردستان اظهار داشت: آموزش هاي مهارتي رتبه اول را در دنيا دارند و سريع تر از هر آموزش ديگري ايجاد اشتغال مي کنند لذا توجه به اين نوع آموزش در عصر حاضر ضروري است.

وي ضمن تاكيد بر لزوم تامين به موقع اعتبار براي توجه به طرح هاي كارآفرينان يادآور شد: انتظار مي رود كه با مشاركت فعال تر بانك ها زمينه براي حمايت از افراد كارآفرين در استان كردستان بيش از گذشته فراهم شود.

منبع خبر : خبرگزاري مهر

يكشنبه 12 مرداد 1393


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.