تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
مديرعامل خانه صنعت و معدن كردستان:
شيوه فعلي تخصيص منابع صندوق توسعه ملي مطلوب نيست

عبدالله کارداني ظهر روز گذشته در سومين جلسه کارگروه اشتغال استان کردستان اظهار کرد: زماني بود که اواخر سال نرخ ارز اعلام مي‌شد و اين همزمان با تعطيلات پايان سال مي‌شد و در نتيجه فرد نمي‌توانست به آن ميزان تامين کند بنابراين ارز به استان‌هاي ديگر اختصاص داده مي‌شد.

وي با تاکيد بر ايجاد تسهيلات جذب اعتبار براي بخش صنعت ‌و‌ توليد در کردستان گفت: اکنون ارز اختصاص داده شده به بخش صنعت استان از بودجه مملکت، شايد به اندازه يک واحد در اصفهان نباشد و اگر صندوق توسعه ملي با اين سياست‌ها بخواهد پيش برود قطعاً به نتيجه خوبي نخواهد رسيد.

مدير کل اقتصادي استانداري کردستان در ادامه جلسه اظهار کرد: بر اساس قانون بودجه امسال، اعتبارات صندوق توسعه ملي به بخش صنعت‌ و‌ معدن‌ و‌ گردشگري، آب‌ و‌ کشاورزي، صنايع دستي، تکميل منابع طبيعي و محيط زيست اختصاص پيدا کرده است.

نياز يعقوبي گفت: منابع توسعه ملي خوشبختانه معافيت‌هايي را براي مناطق محروم در نظر گرفته است از جمله آنها بخشودگي 4 درصد نرخ سود بانکي براي استان نسبت به ساير استان‌ها، مدت زمان بازپرداخت بيشتر از 2 سال و سهم آورده‌ متقاضيان 5 درصد کم‌تر از مناطق برخوردار است.

وي تصريح کرد: در توزيع منابع توسعه ملي خوشبختانه مبلغ 25 ميليارد تومان براي طرح‌ها در حوزه کشاورزي به بانک‌ها ابلاغ شده و در دست بررسي است.

مدير کل اقتصادي استانداري کردستان  از نحوه برخورد کارمندان بعضي از شعب بانک‌ها با متقاضيان ابراز نگراني کرد و گفت: بانک صنعت و معدن در زمينه پذيرش  طرح متقاضيان بسيار خوب عمل کرده اما متاسفانه بانک‌هاي خصوصي در اين رابطه رفتار درستي نداشته‌اند و اين سبب مي‌شود که سرمايه‌هاي استان به راحتي از دست برود.

يعقوبي با ابراز رضايت از عملکرد دستگاه هاي اجرايي در بخش گردشگري کردستان افزود: بخش  فرهنگي و گردشگري استان توانسته طرح‌هاي خود را به موقع به بانک‌ها ابلاغ کند و در بحث صندوق توسعه ملي هم پيگيري‌هايي به عمل آمده است.

وي گفت: در مواردي متقاضيان براي معرفي طرح‌هاي خود به بانک‌ها مراجعه کرده‌اند که بانک‌ها از آنان خواسته‌اند که 6 ماه بايد جزو مشتريان آن بانک باشند که اين مخالف با دستورالعمل‌هاي صندوق توسعه ملي است.

منبع خبر : خبرگزاري تسنيم

دوشنبه 6 مرداد 1393


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.