تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
خوشه طيور مي تواند قيمت و هزينه‌هاي اين صنعت را در كردستان كاهش دهد

ارسلان ازهاري  در جلسه کميته راهبردي کسب و کار خوشه صنعتي طيور اظهار داشت: کار مطالعاتي خوشه طيور در استان توسط مشاور انجام شده و دوره توجيهي آن نيز در آينده برگزار مي شود.

وي افزود: استان کردستان پتانسيل هاي خوبي در زمينه فرش، طيور و مصالح ساختماني دارد که خوشه طيور در دستور کار قرار گرفته همچنين کار مطالعاتي خوشه فرش نيز سال آينده انجام خواهد شد.

معاون برنامه ريزي استاندار کردستان عنوان کرد: خوشه مي تواند قيمت و هزينه ها را کاهش دهد و بر سلامت توليد، حمل و نقل، ارسال به کشتارگاه و عرضه به بازار نظارت داشته باشد.

وي با اشاره به اينکه خوشه مي تواند با ايجاد رقابت سالم تعادل بازار را کنترل کند، تصريح کرد: زنجيره با خوشه متفاوت بوده و در خوشه، ظرفيت هاي موجود استفاده و مديريت مي شود.

وي با اشاره به اينکه کار اساسي خوشه مديريت و برنامه ريزي است، گفت: خوشه مي تواند مقدار عرضه مرغ مورد نياز به بازار و همچنين کاهش و افزايش قيمت ها را مديريت کند.

ازهاري خاطرنشان کرد: کاهش قيمت، کاهش هزينه تمام شده و تامين سوخت واحدهاي مرغداري از جمله اهداف خوشه هاست و ابن جز با برنامه ريزي ممکن نيست.

ازهاري با اشاره به اينکه ارتباط تنگاتنگ عاملين خوشه با جهاد کشاورزي مفيد است، تصريح کرد: عاملين خوشه با ارتباط و تعامل خود مي توانند تبادل نظر کرده و با مديريت صحيح  ظرفيت هاي موجود در استان، کمک بزرگي به بهره برداران بکنند.

وي تصريح کرد: از ديگر وظايف خوشه صنعتي طيور اين است که تمام واحدهاي مرغداري استان را تحت پوشش قرار دهد و آنها را مورد آموزش قرار دهد.

وي در پايان يادآور شد: عرضه مرغ سبز در بازار و صف هاي طولاني جهت گرفتن آن، نيازمند کارشناسي اساسي است و بايد بررسي شود./

منبع خبر : سايت استانداري كردستان

سه شنبه 28 بهمن 1393


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.