تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
استاندار كردستان:
راه توسعه كردستان از مسير دانش مي‌گذرد/بايد به سمت اقتصاد بدون آب برويم

عبدالمحمد زاهدي امشب در مراسم رونمايي از طرح‌هاي پارک علم و فناوري استان کردستان اظهار کرد: در اين جلسه نسبت به آينده کردستان اميدوارتر شدم.

وي با بيان اينکه امروز توسعه از حالت سنتي خود خارج شده است، گفت: توسعه در شرايط کنوني برخلاف گذشته که بستگي به منابع مالي و زيرزميني داشت به دانش و علم متکي است.

استاندار کردستان خاطرنشان کرد: هر کشوري که بتواند توليد علم بيشتري داشته باشد از توسعه روزافزون‌تر و قدرت چانه زني بالاتر در عرصه ديپلماسي برخوردار خواهد بود.

زاهدي توجه جدي به توليد علم و دانش را راه توسعه استان‌ها دانست و افزود: کردستان ظرفيت پرداختن به امور دانش‌بنيان را دارد و اين واقعيتي ملموس است.

وي با تأکيد بر لزوم برداشتن گام‌هاي بلند و با سرعت زياد براي توسعه استان تصريح کرد: مراکز علمي و فرهنگي بايد در کردستان کارهاي بزرگ‌‌تري انجام دهند.

استاندار کردستان با اشاره به خودباوري نخبگان کردستاني، باور به قابليت‌هاي علمي آنها از سوي مديران را با هدف بارورسازي ظرفيت‌ها و استفاده از آنها ضروري دانست.

زاهدي، بازاريابي براي محصولات در خارج از استان را يک مشکل جدي برشمرد و گفت: آموزش بازاريابي و يا ايجاد شرکت‌هاي بازارياب براي عرضه محصولات و فعاليت‌هاي شرکت‌هاي دانش بنيان بايد مورد توجه قرار بگيرد.

وي تلاش در راستاي معرفي ظرفيت‌هاي استان و برگزاري کنفرانس‌هاي علمي را از موارد ضروري عنوان کرد و از برگزاري حداقل دو کنفرانس مهم در سال آينده در حوزه‌هاي سکونتگاه‌هاي غيررسمي و ژئوپلتيک به ميزباني کردستان خبر داد.

استاندار کردستان با بيان اينکه بانک‌ها تمايل به پرداخت ديرهنگام تسهيلات صندوق توسعه ملي به طرح‌ها را دارند، گفت: با تدبيري که در کشور انديشيده شده است، چنانچه بانک‌ها از سال آينده به اين کار بپردازند بايد سود اين سپرده‌ها را به صندوق توسعه ملي واريز نمايند.

زاهدي اين سياست را موجب اجبار بانک‌ها به پرداخت تسهيلات صندوق به طرح‌ها در اسرع وقت دانست و تصريح کرد: با توجه به مشکلات در دو حوزه سوخت و آب در استان بايد به سمت اقتصاد بدون آب حرکت کنيم.

منبع خبر : خبرگزاري فارس

يكشنبه 19 بهمن 1393


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.