تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
سرمايه گذاري عامل اصلي تحقق حماسه اقتصادي است/جذب 58 فرصت سرمايه گذاري خارجي در استان
اقتصادي

مدير کل امور اقتصادي و دارايي کردستان عنوان کرد جذب سرمايه گذار، شريان اصلي تحقق حماسه اقتصادي است که مسئولان بايد توجه ويژه اي به اين امر داشته باشند.

حسين دهقاني صبح امروز در جلسه شوراي اداري شهرستان بيجار که با حضور مدير کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي، مشاور دفتر امور اقتصادي، بخشداران و روساي ادارات اين شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: توجه به مباحث اقتصادي و در نظر گرفتن ظرفيت‌هاي داخلي براي حمايت از سرمايه و توليد از جمله مواردي است که بايد همواره مدنظر قرار گيرد.

وي افزود: بحث رکود اقتصادي که همزمان با تورم 40 درصدي در کشور حاکم بود خوشبختانه در دولت يازدهم با سياست ها و آرامشي که در حوزه اقتصادي حاکم شد در عرض يکسال منجر به کاهش نرخ تورم به ميزان 6/21 شد که اميدواريم تا پايان سال به کمتر از 20 درصد برسد.

مدير کل امور اقتصادي و دارايي استان کردستان عنوان کرد: با هدف افزايش تمايل به سرمايه گذاري و  با تاکيد بر مناطق کمتر توسعه يافته، لايحه ضد رکود به مجلس تقديم شده است و در حال بررسي مي باشد.

دهقاني با اشاره به اينکه سرمايه گذاري باعث افزايش بهره وري در بنگاه هاي اقتصادي خواهد شد تصريح کرد: سرمايه گذاري اولويت اصلي استاندار است و با توجه به سياست هاي اقتصاد مقاومتي که توسط مقام معظم رهبري ابلاغ شده است، اين مهم جايگاه ويژه اي در بحت اقتصاد پيدا کرده و يکي از منابع مهم تامين مالي کشور خواهد بود.

وي يکي از شريان‌هاي اصلي تحقق حماسه اقتصادي را جذب سرمايه‌گذاري عنوان کرد و افزود: همه مسئولان اجرايي بايد به عنوان يک وظيفه ويژه به اين مسئله توجه داشته باشند چرا که يکي از راه‌هاي خوداتکايي و رونق توليد و اقتصاد در کشور است.

وي افزود: حلقه مفقوده سرمايه‌گذاري در کردستان، نبود فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري به صورت علمي و مدون است که زمينه اجرايي‌ شدن را داشته باشند، لذا در همين راستا بحث تبيين فرصت‌ها مورد مطالعه قرار گرفت و راهکارهاي روشني نيز اتخاذ شد.

مديرکل امور اقتصادي و دارايي کردستان بر همکاري و تعامل دستگاه‌هاي اجرايي در زمينه صدور مجوزهاي لازم براي سرمايه‌گذاران در ظرف زماني يک ماهه تاکيد کرد.

وي  با بيان اينکه ستاد سرمايه‌گذاري با هدف تسهيل گري در صدور مجوز و رويکرد سرمايه گذاري داخلي تشکيل شده است تصريح کرد: به موجب ماده 7 اجراي سياست هاي کلي اصل 44، بايد دستگاه هاي اجرايي ظرف مدت 7 روز مدارک مورد نياز را اخذ و ظرف مدت يک ماه مجوز صادر کند.

وي افزود: در اين راستا مرکز خدمات سرمايه گذاري با هدف جذب سرمايه گذار خارجي، تشکيل و فرصت هاي سرمايه گذاري را هدفمند و مطالعه شده خواهد کرد.

دهقاني از ثبت نام سرمايه گذاران به صورت مجازي در آينده اي نزديک خبر داد و خاطر نشان کرد: با اين روش، فرآيند تحويل مدارک و صدور مجوز در حداقل زمان ممکن انجام خواهد گرفت.

وي يادآور شد: نکات بسيار مهمي که بايد مد نظر باشد، اعتقاد قلبي به  سرمايه گذاري و رفتار اداري متناسب با سرمايه گذار است؛ چرا که فرصت ها و زمينه هاي سرمايه گذاري، زبان مشترک مديران اجرايي و سرمايه گذار مي باشد.

منبع خبر : خبرگزاري ايسنا

دوشنبه 14 مهر 1393


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.