تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
باور به توانستن مقدمه كارآفريني است

عضو هيات علمي دانشگاه کردستان گفت: شروع هر کاري نيازمند باور است و کارآفرينان موفق کساني هستند که به توانايي هاي خود باور داشته باشند.

 حامد قادرزاده در همايش ترويج فرهنگ کار و کارآفريني که به همت سپاه شهرستان سنندج و شرکت بين المللي نگار نصر کردستان  در سالن آمفي تئاتر سپاه سنندج برگزار شد، اظهار کرد: باور به توانايي ها در انجام هر کاري، حرکتي را ايجاد مي کند که نتيجه آن حرکت موجب پيشرفت و توسعه فردي و همگاني است.

وي با اشاره به اينکه هيچ گاه نمي توانيم به تنهايي مفيد باشيم اعلام کرد: بر اساس فلسفه خلقت انسان که اجتماعي آفريده شده مي توانيم با کمک جمع و هم انديشي و در گرو باور همگاني به موفقيت هاي بزرگ دست پيدا کنيم.

قادرزاده با توجه به هدايت بشر از جانب پروردگار به سوي تلاش، عنوان کرد: ذات اقدس احديت انسان را همراه با ارزشهايي آفريد و يکي از اين ارزش ها که جوهره آدمي را کامل مي کند تلاش براي ارتزاق حلال و کسب معيشت و روزي پاک است.

اين استاد دانشگاه در همين راستا افزود: پيامبر عظيم الشان اسلام بارها بر اين نکته تاکيد کرده طلب روزي حلال در رديف مجاهدت در راه خداست و کسي که در اين راه جان خود را از دست دهد شهيد محسوب مي شود.

عضو هيات علمي دانشگاه کردستان گفت: کارآفريني در جامعه اي ايجاد مي شود که اعضاي آن جامعه نسبت به ضرورت هاي موجود احساس نياز کنند و در ضمن، محيط و نيازهاي مربوط را به خوبي بشناسند تا فرد و جامعه توسعه يافته تحقق پيدا کند.

وي با اشاره به اينکه فرايندهاي اقتصادي مکمل هم بوده و در تقابل با يکديگر قرار ندارند، بيان کرد: گروه هاي عرضه و تقاضا که امروز در بازار از آن ها ياد مي شوند نيز در تقابل با هم نيستند بلکه در کنار هم ديدن همه چيز براي رسيدن به موفقيت ضامن توسعه و پيشرفت است آن چنان که کار آفرين موفق کسي است که همه موارد به توفيق نهايي را در کنار هم مي بيند.

قادر زاده ادامه داد: توجه به محورهاي اقتصادي، اجتماعي، سياسي، فرهنگي و زيست محيطي براي موفقيت و رسيدن به توسعه تمام عيار الزامي است و نمي توان بدون توجه به هر يک از اين محورها به توسعه دست يافت.

اين عضو هيات علمي دانشگاه کردستان وجود منابع و معادن غني طبيعي، تنوع اقليم، داشتن دين برتر و وجود هوش سرشار ايراني در کشور را داراي اهميت ويژه دانست و تصريح کرد: با وجود اين مزيت ها، چرا باز از نظر اقتصادي عليرغم پيشرفت هايي که داشته ايم باز شاهد جوانان بيکار زيادي هستيم.

قادر زاده کشورهايي با شش درصد درآمد ناخالص ملي را داراي رشد و توسعه دانست و ذکر کرد: اگر اين رقم در کشور ما با رشد روبرو شود مي توان اميد داشت کشور با رشد و توسعه همراه شده است.

وي فاصله ميان غني و فقير را ناشي از عدم توجه همزمان به مولفه هاي رشد اقتصادي دانست و عنوان کرد: اين مهم نشان مي دهد که ما به مقوله  اقتصاد تک محور نگاه کرده ايم و موفقيت کامل در چنين شرايطي حاصل نمي شود.

عضو هيات علمي دانشگاه کردستان اظهار کرد: عدم شناخت آسيب ها در مسير رشد باعث مي شود الزامات کار در مسير پيشرفت اقتصادي عملي نشود.

رفتن از جامعه بخور و نمير به سوي انباشت سرمايه

قادر زاده جامعه اي را موفق دانست که به فکر پس انداز و انباشت سرمايه باشد و ادامه داد: اگر اين طرز فکر در جامعه جا بيفتد ما مي توانيم خود را در حال توليد و رشد بدانيم و از ذخيره هاي کشور براي نسل هاي آينده استفاده کنيم و اين همان پتانسيل اصلي کار افريني است.

وي با اشاره به اينکه در قرآن هيچ گاه انسان به ياس و نااميدي دعوت نشده است، افزود: قرآن بارها انسان را به اميد و صبر دعوت کرده و اين نشان مي دهد جوانان ما نبايد با ياس به مقوله کار و اشتغال نگاه کنند چون انرژي آن ها در اين مسير تحليل مي رود و هم خود و هم جامعه را دچار زيان مي کنند.

قادر زاده در ادامه تصريح کرد: به تعبير قرآن بعد از هر سختي دوران آساني و گشايش شروع مي شود و تجربه نشان داده است کشورهايي که دوره هايي از بحران را پشت سر گذاشته اند بعد از سختي و نگاه اميدوارانه به آينده توانسته اند در کنار توجه به مولفه اقتصاد، کارآفريني و امنيت به ساير مولفه هاي رشد اقتصادي، براي ملت خود در دنيا جايگاه ويژه اي پيدا کنند.

استاد دانشگاه کردستان جوامع کارآفرين و توام با رشد را داراي فساد کمتر توصيف و تصريح کرد: اين جوامع ضمن پرداختن به کار و فعاليت در کنار اهميت به مولفه اخلاق نيز توانسته اند از انواع فساد گذر کنند و در راستاي رشد حرکت کنند.

وي موفقيت جامعه امروز ايران را نيازمند هم افزايي دانست و افزود: انفاق ديگران در حق هم نوعان خود به تعبير قرآن که با روي آوردن به کارهاي نيک و دوري از بدي و نظر به کمک در حق همديگر همراه است باعث مي شود نوعي از مشارکت همگاني در آفرينش و رشد را شاهد بود.

قادرزاده خاطرنشان کرد: کار آفريني فقط ايجاد شغل نيست بلکه ارايه دادن يک ايده هم مي تواند باشد و حرکت بالقوه انسان را به بالفعل تبديک مي کند.

وي در پايان يادآور شد: داشتن مهارت و دانش براي مقدمه کارآفريني الزامي است و فرهنگ کار، تلاش و آشنايي فرزندان با بازار را از سنين کودکي بايد به آنها ياد داد چرا که اگر جوانان ما چشم به کمک ديگران داشته باشند تا اين که کار را دو دستي به ان ها تقديم کنند دچار نقصان جبران ناپذير شده ايم 

منبع خبر : خبرگزاري ايسنا

چهارشنبه 9 مهر 1393


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.