تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
به همت سازمان همياري اشتغال جهاددانشگاهي صورت گرفت؛
برگزاري دوره آموزشي مشاوره و هدايت شغلي ويژه شركت‌هاي كاريابي استان كردستان

دوره آموزشي مشاوره شغلي ويژه شرکت‌هاي کاريابي استان کردستان به همت سازمان همياري اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهي و همکاري اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان در سنندج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي جهاددانشگاهي استان کردستان، اين دوره به مدت 16 ساعت و با حضور مديران شرکت‌هاي کاريابي در سنندج برگزار شد.

هدف از برگزاري اين دوره آشنايي مديران شرکت هاي کاريابي با نحوه ارائه مشاوره شغلي به جويندگان کار براي دست‌يابي به شغل مناسب خود است.

گفتني است در اين دوره 15 نفر از مديران شرکت هاي کاريابي شهرستان‌هاي استان کردستان حضور دارند و در پايان دوره براي شرکت کنندگان گواهينامه جهاددانشگاهي صادر مي‌شود.

مدير اشتغال جهاددانشگاهي استان کردستان:
مشاوره شغلي در هدايت دانش آموختگان و جويندگان کار به سوي انتخاب زندگي شغلي نقش بسزايي دارد

مدير سازمان همياري اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهي استان کردستان گفت: مشاوره شغلي در هدايت دانش آموختگان و جويندگان کار به سوي انتخاب زندگي شغلي نقش بسزايي داشته و به جويندگان کار کمک مي کند در جهت غني سازي شغلي و نوآوري در کار بکوشند.

  در دروه آموزشي مشاوره و هدايت شغلي ويژه شرکت‌هاي کاريابي استان در جهاددانشگاهي کردستان، اظهار کرد: هدف از مشاوره شغلي رشد توانايي کشف فرصت هاي شغلي توسط افراد و دست يابي فرد به شغلي است که براي او رضايت و پيشرفت در بر داشته و آماده سازي افراد براي مقابله با مشکلات شغلي است.

 آوج نقش مشاوره شغلي در هدايت دانش آموختگان و جويندگان کار به سوي انتخاب زندگي شغلي را بسيار مهم خواند و افزود: در گذشته اعتقاد چنداني به بحث مشاوره براي انتخاب شغل نبود ولي با پيچيده تر شدن جوامع، گسترش يافتن و تخصصي تر شدن حرفه ها و مشاغل، نياز به همخواني توانايي فرد و نوع شغل و همچنين نياز بازار کار در بخش هاي مختلف به نيروي کار ماهر زمينه به وجود آمدن فرآيند مشاوره و هدايت شغلي را فراهم ساخت.

وي بيان کرد: فرآيند مشاوره شغلي به جوانان و جويندگان کار کمک به فرد در راستاي غني سازي شغلي و نوآوري در کار مي باشد.

 مدير سازمان همياري اشتغال دانش آموختگان استان کردستان در پايان به فعاليت هاي دپارتمان مشاوره شغلي و کارآفريني سازمان اشاره کرد و يادآور شد: اين سازمان تا کنون تفاهم نامه هاي کاري را با نهادهاي حمايتي و دستگاه هاي اجرايي منعقد کرده و در دو ماه گذشته بيش از 100 نفر از خدمات مشاوره اي و طرح نويسي بهره مند شده اند.

اشتغال ضرورتي اجتناب ناپذير براي داشتن زندگي سالم است

يکي از اساتيد دانشگاه هاي کردستان و مديرعامل شرکت کاريابي کارانديشان سقز گفت: در حاليکه اشتغال ضرورتي اجتناب ناپذير براي داشتن زندگي سالم است، در مقابل، بيکاري عامل مهمي در بروز آسيب هاي فردي و اجتماعي به شمار مي رود.

 لقمان احمدي پور در برگزاري دروه آموزشي مشاوره و هدايت شغلي ويژه شرکت‌هاي کاريابي استان در جهاددانشگاهي کردستان، اظهار کرد: اشتغال ضرورتي اجتناب ناپذير براي داشتن زندگي سالم و رشد خودکفايي جامعه است.

وي افزود: بيکاري عامل مهمي در بروز آسيب هاي فردي و اجتماعي به شمار مي رود و کاستن از بيکاري يکي از مناسب ترين روش هاي تامين سلامت خانواده و جامعه و مبارزه با جرايم و ناامني هاي فردي و اجتماعي است.

اين استاد دانشگاه تصريح کرد: يکي از اقداماتي که در راستاي انتخاب شغل مناسب و اشتغال افراد مي توان انجام داد، ارائه راهنمايي و مشاوره شغلي مي باشد که نقش اصلي را در اين زمينه مراکز کاريابي بر عهده دارند.

اين استاد دانشگاه با توجه به پيچيده شدن مشاغل و تغيير حالت از سنتي به صنعتي اظهار کرد: ارائه مشاوره شغلي يکي از ضروريات جامعه امروز است که با کمک به افراد براي شناخت بيشتر خود و شناسايي فرصت هاي محيطي باعث مي شود فرد توانمندي ها و محدوديت هاي خود را بشناسد و با گرفتن تصميم هاي درست از بروز هرگونه مشکلي پيشگيري کند.

وي خاطرنشان کرد: مشاور شغلي، فردي آموزش ديده و داراي دانش و مهارت ويژه در زمينه مسائل شغلي مي باشد و کسي است که در شناخت و حل مشکلات شغلي، تشخيص و مهارت دارد و اطلاعات کافي درباره بازار مشاغل و شرايط احراز آنها داشته باشد.

احمدي پور در پايان يادآور شد: کمک به اشتغال افراد علاوه بر بهبود وضعيت فرد و رفع نيازهاي او مي تواند جرايم و ناهنجاري هاي اجتماعي را نيز کاهش دهد و موجب بقاي نظام خانواده و افزايش سلامت رواني جامعه شود.

منبع خبر : روابط عمومي جهاددانشگاهي كردستان

چهارشنبه 9 مهر 1393


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.