تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
رئيس هيئت مديره اتاق تعاون كردستان:
سرمايه اجتماعي بزرگترين ظرفيت استان كردستان است

کيومرث احمدي ظهر امروز در يازدهمين جلسه شوراي گفت‌وگوي بخش خصوصي و دولت در سنندج اظهار کرد: متاسفانه با اين که توسعه کردستان همواره يکي از دغدغه هاي مسئولان بوده است برداشت‌هاي متفاوت و در بسياري اوقات اشتباه از آن صورت مي‌گيرد.

وي با بيان اين که توسعه يک امر کيفي است گفت: درست است که کردستان در بسياري زمينه ها همچون بيکاري، تورم شهري و روستايي و رکود جز استان‌هاي اول است اما بايد ظرفيت هايي همچون بالاترين ميزان امنيت در ميان ساير استان ها و کمترين وقوع جرم و جنايت و سرقت در آن را نيز در نظر گرفت.

وي گفت: سرمايه اجتماعي که هنوز در استان کردستان حضور پررنگي دارد بزرگترين ظرفيت استان است که باقي ماندن اين ظرفيت هاي معنوي مي تواند محرک توسعه در استان باشد.

احمدي با بيان اين که براي توسعه استان کردستان نيازمند سرمايه‌گذاري در منابع مختلف هستيم گفت: تشويق و ايجاد نهادهاي نوين سرمايه گذاري که در برنامه پنجم توسعه نيز بسيار مورد تاکيد قرار گرفته است مي تواند در توسعه استان نقش موثري ايفا کند.

وي افزود: ايجاد اين نهادهاي نوين مي‌تواند به تامين منابع مالي کمک کند و ديگر در اين راستا نبايد فقط به بانک متکي نباشيم همانگونه که در کشورهاي توسعه يافته، 80 درصد منابع مالي توسط بازارهاي سرمايه تامين مي‌شود و تامين منابع مالي صرفا بر عهده بانک نيست.

رئيس هيئت مديره اتاق تعاون استان کردستان با تاکيد بر هدايت منابع مالي داخلي به سمت اولويت‌هاي سرمايه‌گذاري استان خاطرنشان کرد: متاسفانه هر ارگاني از ديد خود اولويت‌هاي سرمايه‌گذاري را تعيين مي‌کند و در اين زمينه اجماع نظر وجود ندارد در صورتي که با اجماع نظر در تعيين اولويت‌هاي سرمايه‌گذاري استان مي‌توان توسعه کردستان را رقم زد.

وي به استفاده از ظرفيت صندوق توسعه ملي اشاره کرد و گفت: اين صندوق بين نسلي بوده و متعلق به آيندگان نيز هست و بايد استفاده از همه ابزارهاي مالي تسهيل شود که اين کار مي تواند يکي از راهکارهاي توسعه سرمايه گذاري در استان باشد.

منبع خبر : خبرگزاري تسنيم

دوشنبه 7 مهر 1393


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.