تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
سهم بخش كشاورزي كردستان از اعتبارات صندوق توسعه ملي 25 ميليارد تومان است

ابراهيم حسن نژاد در جلسه کارگروه اشتغال استان که با سه دستور کار در مرکز آموزش و پژوهش استانداري تشکيل شد، گفت: سهم بخش کشاورزي استان از اعتبارات صندوق توسعه ملي 25 ميليارد و 770 ميليون تومان است که به صورت متمرکز در اختيار وزارت جهاد کشاورزي است و متناسب با جذب اين اعتبارات امکان افزايش سهم استان وجود دارد.

وي عنوان کرد: تاکنون 74 طرح با 77 ميليارد تومان اعتبار مورد نياز از سوي سازمان جهاد کشاورزي استان مصوب شده است و 55 طرح با رقم 73 ميليارد توماني به بانک هاي عامل استان ارسال شده اند.

وي اظهار داشت: پروژه هايي که از سوي سازمان جهاد کشاورزي استان به بانک ها معرفي مي شوند 100 درصد توجيه اقتصادي دارند بنابراين انتظار تصويب آنها را از سوي بانک هاي استان داريم.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي کردستان ادامه داد: اکنون بيش از يک هزار طرح آماده در جهاد کشاورزي استان وجود دارد و طرح هايي که به بانک ها اعلام مي شوند جزو آن دسته از طرح هايي است که از نظر توجيه اقتصادي مورد بررسي قرار گرفتند.

حسن نژاد با اشاره به اينکه امروز آخرين فرصت اعلام پاسخ بانک ها به سازمان درخصوص تاييد طرح هاي معرفي شده به آنهاست، اظهار داشت: انتظار مي رود که بانک ها طرح هايي را که از نظر آنها توجيه اقتصادي ندارند در اسرع وقت و قاطعانه اعلام کنند تا طرح ديگري را جايگزين کنيم.

وي بيان کرد: متاسفانه تعدادي از بانک هاي استان در خصوص اعتبارات طرح توسعه بخش کشاورزي در سال هاي 91 و 92 عملکرد مطلوبي نداشتند اميدواريم در ارتباط با اعتبارات صندوق توسعه ملي برخورد و عملکرد مناسبي داشته باشند.

وي ادامه داد: تعدادي از بانک ها هم در مقابل اختصاص يک ميليارد تومان تسهيلات از متقاضيان درخواست سپرده گذاري در حدود 500 ميليون تومان مي کردند در صورتيکه اين امر برخلاف دستورالعمل ابلاغ شده بود.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي کردستان اظهارداشت: برخي از بانک ها به ويژه خصوصي ها هم محل اجراي پروژه را در تملک نمي برند و خواهان ارائه وثيقه خارج از طرح از متقاضيان و سرمايه گذاران هستند.

منبع خبر : خبرگزاري مهر

دوشنبه 6 مرداد 1393


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.