تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
سرمايه گذاران موتور محركه بخش كشاورزي هستند

نادر فخري در جلسه شوراي اداري شهرستان سقز از آمادگي اين شهرستان جهت راه اندازي صندوق اعتبارات توسعه کشاورزي خبر داد.

وي نقش و جايگاه سرمايه گذاري در بخش کشاورزي را مهم ارزيابي کرد و افزود: سرمايه گذاري و توسعه فعاليت هاي توليد، سبب افزايش درآمد کشاورزان، افزايش توليد، افزايش صادرات، ايجاد فرصت هاي شغلي جديد و جلوگيري از مهاجرت روستاييان خواهد شد.

به گفته وي سرمايه بخش کشاورزي يکي از عوامل تاثير گذار بر فعاليت هاي اقتصادي، رشد ارزش افزوده و توسعه کمي و کيفي توليدات بخش کشاورزي است.

وي هدف از تشکيل صندوق اعتبارات توسعه کشاورزي را تضمين متقاضيان سرمايه گذاري براي دريافت اعتبارات و تسهيلات از بانک ها و موسسات مالي دانست.

فرماندار سقز حمايت از توليد کنندگان و فعالان بخش کشاورزي در موقعيت هاي بحراني، جذب منابع مالي توليد کنندگان به منظور افزايش سرمايه، تامين نقدينگي به منظور تجهيز و نوسازي واحدهاي توليدي به منظور افزايش بهره وري، بازاريابي به منظور عرضه محصولات در بازارهاي هدف داخلي و خارجي و مشارکت در تهيه و اجراي طرح هاي تحقيقاتي مرتبط با حمايت از توليد کنندگان و متقاضيان سرمايه گذاري در بخش کشاورزي را از ديگر اهداف صندوق بيان کرد.

فخري با اشاره به جايگاه مهم بخش کشاورزي در اقتصاد کشور گفت: ضرورت سرمايه گذاري در اين بخش نياز به شکل گيري نهادها و تشکل هاي قوي جهت توسعه سرمايه گذاري را نشان مي دهد.

به گفته وي؛ اين مهم امکان تجميع منابع خرد و هدايت و تخصيص بهينه آنها را فراهم مي کند.

وي به ظرفيت هاي بخش کشاورزي در اين شهرستان اشاره کرد و بر بهره گيري از فناوري هاي نو، تجارب و دستاوردهاي جديد در راستاي افزايش توليد بخش کشاورزي و صادرات محصولات مازاد تاکيد کرد.

وي خواستار ترويج و فرهنگ سازي در زمين هاي ديم به آبي، استفاده از سيستم آبياري نوين و روش هاي جديد کشت و برداشت شد.

رييس کارگروه توسعه کشاورزي سقز گفت: سرمايه نقش بسزايي در افزايش سطح کمي و کيفي توليد و توسعه اقتصادي و افزايش بهره وري دارد.

فخري همچنين حمايت از صندوق هاي اعتبار خرد زنان روستايي را ضروري دانست و افزود: وظايف اقتصادي زنان روستايي نقش مهمي در ايجاد اشتغال دارد.

وي بر بهره گيري از مهارت‏هاي نيروي انساني روستاييان تاکيد کرد و گفت: با بهره گيري از تجمع سرمايه ‏هاي اندک آنها و حمايت تکميلي دولت در قالب طرح‏هاي اعتباري مي تواند در توسعه اقتصادي نقش موثري داشته باشد. منبع خبر : خبرگزاري ايرنا

سه شنبه 24 تير 1393


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.