تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
رئيس سازمان جهاد كشاورزي كردستان تاكيد كرد:
ضرورت شناسايي افراد كارآفرين از طريق سيستم‌ آموزشي

ابراهيم حسن‌نژاد در جلسه تشکيل کانون کارآفريني و ديدار استاندار با کارآفرينان برتر استان کردستان که در سالن شهداي گمنام اين شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: کارآفريني به معناي ايجاد اشتغال نبوده، بلکه داراي مفهومي گسترده‌تر است.

وي با بيان اينکه مفهوم واقعي کارآفريني حمايت از کساني است که باور کارآفريني دارند، گفت: کمااينکه کارآفرين از طريق فرآيند ايجاد کسب و توام با بسيج منابع و مخاطره مالي و اجتماعي، محصول يا خدمت جديدي را به بازار عرضه مي‌کند.

وي خلاقيت و ريسک‌پذيري را از ويژگي‌هاي بارز کارآفرينان عنوان کرد و گفت: به روز‌ بودن، عزت نفس بالا و داشتن قدرت ريسک‌پذيري از ديگر ويژگي‌هاي مهم اين افراد است.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي کردستان توسعه فرهنگ کارآفريني را ضروري دانست و افزود: سيستم آموزش و پرورش و همچنين دانشگاه‌ها بايد با شناسايي افراد کارآفرين و تربيت آنها در اين حوزه به رسالت خود عمل کنند.

وي از کانون کارآفرينان به عنوان بستري براي شناسايي و سازماندهي کارآفرينان استان نام برد و بيان کرد: ما بايد در اين کانون با کار و برنامه‌هاي فرهنگي جوانان کارآفرين را شناسايي و در راستا حمايت از افرادي که داراي ايده‌هاي کارآفريني هستند، گام برداريم.

وي با بيان اينکه باتوجه به مشکلات موجود در کردستان نبايد حمايت از کارآفرينان به فراموشي سپرده شود، خاطرنشان کرد: حمايت از آن‌ها موجب ايجاد انگيزه شده و به نوبه خود گام مهمي در راستاي رفع مشکلات استان است.

حسن‌نژاد گفت: بايد همه سازمان‌ها و نهادهاي مربوطه در ايجاد اين کانون در استان تلاش کنند و بسترهاي لازم را براي حمايت از کارآفرينان فراهم کنند.

وي افزود: لازم است سيستم آموزشي با برنامه‌‌ريزي‌هاي دقيق بسترهاي لازم را براي شناسايي افراد خلاق و پرورش استعدادهاي آنان فراهم کنند.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي کردستان در پايان تصريح کرد: بايد آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها در کانون کارآفريني حضوري فعال داشته و به نوبه خود موجب پويايي آن شوند.

منبع خبر : خبرگزاري فارس

يكشنبه 15 تير 1393


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.