تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
استاندار كردستان مطرح كرد:
لزوم تشكيل هيئت علمي براي شناسايي كارآفرينان كردستان

عبدالمحمد زاهدي پيش از ظهر امروز در کارگروه تشکيل کانون کارآفرينان استان کردستان در سنندج اظهار کرد: آنچه امروز در اين جلسه مطرح شد مسائلي است که در کارگروه اشتغال، برنامه‌ريزي و سرمايه‌گذاري استان عنوان مي‌شود.

وي افزود: طرح اين مطالب به اين معني است که تفاوت چنداني بين کانون کارآفريني و ساير کارگروه‌هاي موجود در استان وجود ندارد.

استاندار کردستان با بيان اينکه متاسفانه هنوز در مفهوم‌سازي مانده‌ايم، گفت: چرا که اين مفاهيم را اغلب از ديگران مي‌گيريم و وقتي ترجمه مي‌‌کنيم مفاهيم متفاوتي را از آن برداشت مي‌کنيم.

زاهدي تصريح کرد: متاسفانه ما کارآفريني را با مفاهيمي همچون ايجاد اشتغال و سرمايه‌گذاري يکي مي‌بينيم و همين امر موجب شده تعريف دقيقي از اين مهم نداشته باشيم.

به گفته وي، کارآفريني در واقع عبارت است از ايجاد کسب و کار جديد مبتني بر خلاقيت و نوآوري و مهارت است.

استاندار کردستان با بيان اينکه در بيشتر موارد کارآفرينان به دنبال سرمايه‌گذاري نيستند، تصريح کرد: نخستين اقدام براي تحقق اهداف در اين حوزه مفهوم‌سازي براي جامعه است.

زاهدي خاطرنشان کرد: متاسفانه در حال حاضر در بين همين اعضاي حاضر در جلسه يک اتفاق نظر در مورد واژه کارآفريني وجود ندارد.

وي افزود: تفهيم اين مفهوم در معناي واقعي به جامعه به ويژه جامعه هدف بايد در اولويت کار کانون باشد.

وي جلوگيري از موازي‌کاري با ايجاد بسترهاي لازم را گام دوم در راستاي تحقق اهداف دانست و بيان کرد: بعد از اين گام با توجه به ايجاد نهاد بايد حمايت از کارآفرينان بر اساس تعريف جهاني از اين افراد بايد در اولويت کانون قرار گيرد.

به گفته استاندار کردستان، شناسايي، جذب، ايجاد زمينه فعاليت براي توليد ايده، توليد ايده به فن و تبديل فن به تجاري‌سازي از ديگر قدم‌هاي کانون بعد از تشکيل و تفهيم مفهوم خواهد بود.

زاهدي اولويت‌بندي طرح‌ها در کانون را مانعي براي خلاقيت دانست و گفت: اولويت‌بندي جلوي خلاقيت را مي‌گيرد و نگاه در کانون بايد باز باشد.

وي خاطرنشان کرد: نبايد با اولويت‌بندي ايده‌ها و طرح‌ها در اين کانون جلوي خلاقيت و ابتکار افراد گرفته شود.

وي افزود: گاهي شايد ايده و فکر کارآفريني در استان قابل اجرا نباشد و در سطح کشور و جهان بتوان از آن استفاده نمود و اين مي‌طلبد که نگاه در اين کانون باز باشد.

استاندار کردستان با بيان اينکه اولويت‌بندي راه کانون کارآفرينان را مي‌بندد، بيان کرد: اين کانون عام بوده و نبايد اهداف و رسالت‌هاي آن را به وظايف ساير کارگروه‌ها را براي آنها تعريف کرد.

زاهدي شناسايي کارآفرينان از طريق فراخوان را ضروري خواند و بيان کرد: تشکيل يک هيئت علمي در اين راستا نيز بايد در اولويت برنامه‌ها قرار گيرد.

وي گفت: کانون کارآفرينان در حقيقت مي‌تواند گام اول و مقدمه‌‌اي براي معرفي افراد کارآفرين به پارک‌هاي علم و فناوري باشد.

استاندار کردستان با بيان اينکه نظام آموزشي ما يک نظام کارآفرين نيست، گفت: متاسفانه امروزه در رشته‌هاي مختلف دانشجو فارغ‌التحصيل مي‌شود اما بعد از کسب مدرک عموما هيچ برنامه‌اي براي ورود به عرصه کار ندارد.

وي خاطرنشان کرد: ورود واحد درسي کارآفريني به بدنه آموزش و پرورش و تعريف آن براي تمام رشته‌ها از مهم‌ترين نيازهاي سيستم آموزشي کشور است که سال‌ها پيش آن را مطرح کرده‌ام.

وي افزود: شناسايي و جذب تدريجي کارآفرينان و رسيدن به يک نقطه واحد در زمينه در تعريف کارآفريني براي جلوگيري از موازي‌کاري و تداخل ضروري است.

استاندار کردستان در ادامه طرح برخي از مشکلات ساير بخش‌ها در اين کانون را لازم نداست و بيان کرد: بررسي مسائل واحدهاي راکد و نيمه راکد استان با توجه به اينکه کارگروه خاص خود را دارد بهتر است در اين جلسات مطرح نشود.

زاهدي تصريح کرد: اما بايد به اين مسئله توجه شود تمام مشکلات واحدها راکد و نيمه راکد استان به بحث کمبود اعتبار و مشکلات مالي ختم نمي‌شود.

وي در پايان با بيان اينکه راه‌اندازي اين واحدها در برخي موارد نياز به يک حمايت نرم‌افزاري دارد، افزود: بايد با بررسي عمقي مشکلات اين واحدها بستر را براي راه‌اندازي آنها فراهم کرد.

منبع خبر : خبرگزاري فارس

شنبه 14 تير 1393


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.