تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
رئيس خانه صنعت و معدن استان كردستان:
تشكيل كانون‌هاي كارآفريني بدون حمايت دولتي بي‌نتيجه مي‌ماند

عبدالله کارداني ظهر امروز در کارگروه تشکيل کانون کارآفرينان استان کردستان در سنندج اظهار کرد: تشکيل هر نهاد و تشکلي به نفسه خوب بوده و داراي اهدافي قابل توجهي است.

وي با بيان اينکه اهداف اين تشکل‌ها و کانون‌ها را زماني که روي کاغذ نگاه مي‌کني قابل توجه است، بيان کرد: اما آنچه در اين راستا بايد مورد توجه قرار گيرد عملياتي کردن اهداف تعريف شده‌اي است که بر روي کاغذ تعريف شده است.

رئيس خانه صنعت و معدن استان کردستان خاطرنشان کرد: بنياد توسعه کارآفريني چند سال پيش در استان به عنوان يکي از استان‌هاي پيشتار تشکيل شد و دولت هم تعهد تامين بودجه و پرداخت هزينه‌هاي مختلف اين تشکل را به مدت يک سال تقبل کرد.

کارداني با بيان اينکه با گذشت بيش از پنج سال از فعاليت اين تشکل حتي يک ريال از سوي دولت پرداخت نشد، بيان کرد: اگر کردستان در تشکيل کانون کارآفرينان از استان‌هاي آخر کشور است در تشکيل اين تشکل از استان‌هاي برتر و حتي به عنوان الگوي ساير استان‌ها مورد توجه قرار گرفت.

وي افزود: براي اين تشکل وظايف قابل توجهي تعريف شد، ولي متاسفانه امروز با گذشت سال‌ها از تشکيل آن کمتر کسي در مورد اين تشکل اطلاعي ندارد و تمام اهداف و وظايف آن در قالب همان کاغذها و مصوبات باقي ماند.

به گفته رئيس خانه صنعت و معدن استان کردستان، اين کانون‌ها و تشکل‌ها به آساني راه‌اندازي مي‌شود، اما راهبردي و عملياتي کردن آن نياز به حمايت جدي از سوي دولت و متوليان امر است.

کارداني تصريح کرد: با وجود اينکه همه دستگاه‌هاي اجرايي استان ملزم به حمايت از بنياد توسعه کارآفرين بودند اما در عمل هيچ‌گونه حمايتي صورت نگرفت.

وي خاطرنشان کرد: امروزه تشکل‌هاي زيادي در استان وجود دارد که حتي به مرحله تخصصي رسيده و همسو و هماهنگ‌کردن اين تشکلات مهم‌ترين نياز در استان است.

رئيس خانه صنعت و معدن استان کردستان افزود: کانون‌ها و تشکل‌ها به راحتي تعريف و بر اساس اهداف خاص تشکيل مي‌شوند اما عملا رها شده و هيچ خروجي مثبتي ندارند.

کارداني در پايان با بيان اينکه تشکيل کانون کارآفرينان نيز در استان بدون شک حرکت مثبتي است اما اگر در حد تشکيل باقي نماند، گفت: در نظر گرفتن منبع درآمدي براي فعاليت اين کانون يکي از مهم‌ترين شاخصه‌هاي تحقق اهداف آن است.

منبع خبر : خبرگزاري فارس

شنبه 14 تير 1393


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.