تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
رفع موانع اشتغال بستري براي كاهش طلاق است

مصطفي باغبانيان ظهر امروز در کارگروه اجتماعي استان که در سالن دولت استانداري کردستان برگزار شد، اظهار کرد: ارائه برخي آمارهاي در مورد نرخ طلاق در استان چندان قابل استناد نيست.

وي گفت: بسياري از طلاق‌ها که امروز در جوامع صورت مي‌گيرد ناشي از مشکلات اقتصادي و گاها بيکاري است.

مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي کردستان تصريح کرد: به هر ميزان اقتصاد پولي و مسائل اقتصادي در جامعه افزايش داشته باشد بايد به همان ميزان انتظار روند رو به رشد جاري شدن طلاق را در جامعه داشت.

باغبانيان توجه به آموزش‌هاي قبل از ازدواج را ضروري خواند و بيان داشت: احياي سنت‌ها و ارزش‌هاي قديمي که موجب استحکام بنيان خانواده‌ها مي‌شد در اين راستا بايد مورد توجه قرار گيرد.

وي خاطرنشان کرد: شواهد نشان مي‌دهد که هرچه زندگي‌ها به سمت ماشيني و مکانيزه‌تر شدن مي‌رود به همان ميزان شاهد طلاق‌ در کانون‌هاي خانوادگي و آسيب‌هاي ناشي از آن مي‌شويم.

مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي کردستان ارائه راه‌کارهاي عملي قابل عملياتي شدن در زمينه پيشگيري از افزايش طلاق را ضروري خواند و گفت: آمارهاي ارائه شده در زمينه نرخ طلاق در استان نشانه يک وضعيت نامطلوب است که براي جلوگيري از افزايش آن بايد چاره‌انديشي کرد.

باغبانيان به اقدامات اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان و دستگاه‌هاي تابعه وزارتخانه در کردستان اشاره کرد و بيان داشت: برگزاري دوره‌هاي آموزشي يکي از مهم‌ترين مباحثي است که در راستاي کاهش نرخ طلاق و پايدارسازي بنيان خانواده‌ها بايد مورد توجه قرار داد.

به گفته وي، ارائه آموزش‌هاي مختلف ازدواج در راستاي تحکيم بنيان خانواده‌ها نقش مهمي در جلوگيري از طلاق و آسيب‌هاي ناشي از اين معضل اجتماعي دارد.

باغبانيان گفت: رفع موانع سد راه اشتغال بهترين راهکار در راستاي کاهش نرخ طلاق در استان است.

مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي کردستان استفاده از اساتيد مجرب در اين حوزه را ضروري خواند و گفت: فعال‌سازي مراکز مشاوره، تهيه و توزيع بروشورهايي با موضوع طلاق و تاثيرات آن، شناسايي افراد در آستانه طلاق در جمعيت کارگري و اداري اين اداره‌کل و تهيه کتب علمي با موضوع مهارت‌هاي زندگي و روابط خانوادگي از جمله اقدامات انجام شده در اين راستا در استان بوده است.

باغبانيان با اشاره به نقش ماهواره در افزايش نرخ طلاق خاطرنشان کرد: ايجاد بسترهاي لازم به ويژه تهيه و پخش برنامه‌هاي متنوع و مخاطب پذير در رسانه ملي در راستاي مقابله با سريال‌ها و برنامه‌هاي شبکه‌هاي ماهواره‌اي به عنوان يکي از مهم‌ترين عوامل افزايش نرخ طلاق در جامعه ضروري است.

وي در پايان افزود: احياي ارزش‌ها و سنت‌هاي اسلامي از ديگر راه‌هاي مقابله با اين آسيب اجتماعي است که بايد به صورت ويژه مورد توجه قرار گيرد.

منبع خبر : خبرگزاري فارس

چهارشنبه 11 تير 1393


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.