تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
معاون استاندار:
نرخ رشد بيكاري در كردستان بيش از 35 درصد است

حسين فيروزي در نخستين همايش فرمانداران استان کردستان در دولت تدبير و اميد در محل سالن شهداي دولت استانداري کردستان اظهار داشت: در 24 خرداد سال 92 مردم ايران به تغيير رأي دادند و طبيعتاً علاقه‌مندي مردم به تغييرات است و بايد مردم به خوبي اين تغيير را احساس کنند.

فيروزي افزود: با توجه به مسئوليت خطير فرمانداران به عنوان نمايندگان عالي دولت تدبير و اميد در شهرستان‌ها بخش عمده‌اي از ايجاد تغييرات در رويکردها از تعهدات و وظايف فرمانداران است.

وي گفت: فرمانداران بايد تغيير را در فضاي جلسات، تصميم‌گيري‌ها و نتايج عملکرد شروع کرده چرا که اين تغيير خواست مردم است و مديران به گونه‌اي بايد مديريت کنند که مردم به خوبي اين تغييرات را احساس کنند.

معاون توسعه مديريت و منابع انساني استانداري کردستان با اشاره به اينکه لازمه هر نوع تغيير و اصلاحي در رويکردها و تصميم‌گيري‌ها، شناسايي وضع موجود است، تاکيد کرد که ابتدا بايد خوب وضعيت را مطالعه کرده و بدانيم در کجا قرار گرفته‌ايم و چه وضعيتي داريم.

نرخ بيکاري در کردستان بيش از 35 درصد است

معاون توسعه مديريت و منابع انساني استانداري کردستان در بحث معضلات اجتماعي کشور به بحران اشتغال و بيکاري اشاره کرد و گفت: آمارها بيانگر اين واقعيت است که در سال 91 و 92 بيکاري رکورد زده و ايران در وضعيتي قرار دارد که هرم بيکاران به شدت فربه شده و متاسفانه در رأس اين بيکاران تحصيلکردگان دانشگاهي هستند.

وي گفت: نرخ رشد بيکاري در کشور در سال 91 دوازده و يک دهم درصد است در حالي که اين نرخ در کردستان 2/24 درصد و در سال 92 نرخ رشد بيکاري در کشور 5/24 درصد بوده که اين نرخ در کردستان بيش از 35 درصد است و بخش عمده اين ناکارآمدي‌ها مربوط به تدابير و تصميمات خلق‌الساعه دولت قبلي بود.

وي خطاب به فرمانداران گفت: پيام‌هاي دولت يازدهم از طرف ما به روشني به مردم داده نشده و اين يکي از آسيب‌هايي است که فرمانداران بايد به خوبي آن را بشناسند، چرا که يکي از پيامدهاي عدم انعکاس صحيح سياست‌هاي دولت تدبير و اميد در داخل جامعه نااميد شدن تدريجي مردم است.

فيروزي گفت: مديران بايد جو اطلاع‌رساني در سايت‌ها را بشکنند و به صورت چهره به چهره اطلاعات را به صورت شفاهي به مردم برسانند.

وي تصريح کرد: دولت يازدهم اقدامات خوبي از جمله خروج غير تورمي از رکود، اصلاح قانون بودجه در روزهاي آغازين شروع به کار دولت و واقعي کردن آن، انضباط بودجه‌اي و مالي دولت، ارائه لايحه بودجه 93 به مجلس در موعد مقرر، حمايت از توليد و کاهش تورم، توجه 4800 ميليارد توماني در بخش سلامت و درمان، توجه 2400 ميليارد توماني در بخش تامين امنيت غذايي کشور بخش عمده‌اي از تلاش‌هاي دولت يازدهم بوده و همه اين کارها ممکن نبوده مگر با تدبير و قدم برداشتن در مسير سياست‌هاي صحيح.

معاون توسعه مديريت و منابع انساني استانداري کردستان افزود: در دولت تدبير و اميد کارهاي خوبي انجام گرفته اما آوارها بسيار زياد است و مديران و فرمانداران بايد جلسات اداري و کارگروه‌هايشان را از وضعيت گذشته خارج کرده و فضاي جديد و رويکردهاي جديد را تبيين کنند.

وي در پايان گفت: مردم انتظار دارند رويکردهاي جديد به خوبي ترسيم شود و اميد واقعي به جامعه داده شود و در همه زمينه‌ها مشارکت مردم ارتقا يابد.

منبع خبر : پايگاه اطلاع رساني استانداري كردستان

يكشنبه 8 تير 1393


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.