تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
ايجاد شركت‌هاي دانش‌بنيان فرهنگ كار را در جامعه نهادينه مي‌كند

سيدجميل احمدي ظهر امروز در نخستين جلسه شوراي مهارت و فناوري شهرستان بيجار که با حضور فرماندار و جمعي از کارآفرينان در فرمانداري اين شهرستان تشکيل شد اظهار کرد: هدف از برگزاري اين جلسه يکپارچه سازي توان و ظرفيت جوانان و استفاده بهينه از توانمندي سازمان آموزش فني و حرفه‌اي استان است.

وي با اشاره به آموزش فني و حرفه‌اي و رسالت اين سازمان گفت: آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي به دو صورت رسمي و غير رسمي ارائه مي‌شود که متولي آموزش هاي رسمي تا مقطع ديپلم وزارت آموزش و پرورش و در مقاطع بالاتر وزارت علوم، تحقيقات و فناوري است اما متولي آموزش‌هاي غير رسمي سازمان آموزش فني و حرفه‌اي است.

مديرکل آموزش فني و حرفه‌اي استان کردستان خاطرنشان کرد: هدف از آموزش‌هاي غير رسمي که توسط سازمان ارائه مي‌شوند، ارتقاي مهارت مشاغل و آموزش مهارت به افراد جوياي کار است و مختص قشر خاصي از جامعه نيست.

وي با اشاره به وجود 3هزار استاندارد آموزشي در 4بخش کشاورزي، صنعت، خدمات و فرهنگ و هنر در سازمان فني و حرفه اي گفت: اين استانداردها در دو بخش خصوصي و دولتي ارائه مي‌شوند که در استان کردستان 110 بخش خصوصي و 16 مرکز آموزشي مشغول به فعاليت در اين زمينه هستند.

احمدي اهداف تشکيل شوراي مهارت و فناوري در استان را تشريح کرد و افزود: مهم‌ترين مشکل در کشور مسئله اشتغال است و بايد توجه ويژه اي نسبت به آن مبذول کرد.

وي مهمترين مسئله در اين زمينه را جزيره اي عمل کردن دستگاه‌ها عنوان کرد و گفت: همزمان با آموزشهاي فني و حرفه اي، ساير دستگاهها نيز مشغول فعاليت هستند اما به علت جزيره اي عمل کردن دستگاه‌ها و نداشتن هماهنگي هاي لازم با يکديگر، نه تنها سبب هدر رفتن هزينه‌ها مي شوند بلکه توفيقي هم در ايجاد اشتغال به دست نمي‌اورند.

مديرکل آموزش فني و حرفه‌اي استان کردستان دومين هدف تشکيل شوراي مهارت و فناوري استان را هم افزايي بين دستگاه‌هايي که در حوزه مهارت آموزي فعاليت دارند، اعلام کرد.

وي دلايل استانداردسازي اعتبارات و برنامه هاي دستگاه‌هاي مختلف را برشمرد و خاطر نشان کرد: اگر آموزش را هدفمند سازيم و از آن به صورت بهينه بهره برداري کنيم، گام مهمي در جهت اشتغال پايدار بر مي داريم.

احمدي گفت: مسئولان بايد در دو حوزه خريد خدمات آموزشي و تطبيق آن با استانداردهاي بين المللي با سازمان فني و حرفه اي هماهنگي لازم با به عمل آورند.

وي با تاکيد به جمعيت بالاي دانشجويي در کشور گفت: ما با جمعيت بيکار دانشجو مواجه هستيم و بايد با آموزش مهارتي سياست‌‌هاي اشتغال را تدوين کنيم تا جوابگوي اين قشر عظيم جوياي کار باشيم.

مديرکل آموزش فني و حرفه‌اي استان کردستان بر لزوم ترويج فرهنگ کارآفريني در جامعه تاکيد کرد و افزود: با حمايت از کارآفرينان، آموزش بازار محور، شروع مهارت آموزي از سنين پايين، مهارتي کردن اوقات فراغت دانش آموزان، برگزاري دوره کارآفريني سازماني براي مديران و ايجاد شرکت‌هاي دانش بنيان به منظور ارائه ايده‌هاي افراد خواهيم توانست فرهنگ کار و کارآفريني را در جامعه نهادينه کنيم.

منبع خبر : خبرگزاري تسنيم

شنبه 7 تير 1393


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.