تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
23 كارگاه آموزشي به بخش خصوصي واگذار مي‌شود

نادر فخري در گفتگو با خبرنگار فارس در سنندج افزود: در فاز اول زمينه واگذاري 6 كارگاه آموزشي به بخش خصوصي در شهرستان‌هاي مختلف تابعه استان فراهم شد.
وي ادامه داد: پس از بررسي 3 كارگاه آموزشي توسط كارگروه توسعه فعاليت‌هاي بخش خصوصي سازمان مورد تاييد قرار گرفته و مديريت اين كارگاه‌ها به بخش غير دولتي واگذار شده است.
فخري اظهار داشت: در اجراي اهداف و سياست‌هاي سازمان مبني بر اصل برون سپاري و واگذاري مديريت كارگاه‌هاي آموزشي در فاز دوم اين برنامه زمينه واگذاري 0 كارگاه آموزشي خود را در مراكز دولتي در شهرستان هاي مختلف استان به افراد واجد شرايط فراهم شده است .
وي با اشاره به اهميت آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي در بازار كار تصريح كرد: آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي متناسب با نياز بازاركار و تقاضاي جامعه ارائه مي‌شود.
فخري توجه به نيازهاي جامعه و تقاضاي بازار را ملاك انجام آموزش‌ها عنوان و اضافه كرد: رشته‌هاي اشباع شده و فاقد بازار كار حذف شده و آموزش‌ها در رشته‌هاي داراي متقاضي با هدف جذب مشتري ارائه مي‌شود.
وي افزود: برون سپاري به‌عنوان يكي از محورهاي اساسي سازمان آموزش فني و حرفه‌اي مصوب شده و علاوه بر تقاضا محوري براي بالابردن توان مهارت كار آموزان، برون سپاري نيز مد نظر قرار گرفته است.
مدير‌كل آموزش فني و حرفه‌اي استان كردستان خاطر نشان كرد: با هر آموزشگاه و كارخانه‌اي كه آمادگي و توان آموزشي افراد متقاضي را دارد، قرارداد آموزشي منعقد شده و به ازاي قبولي كار آموزان در آزمون پروژه محور پايان دوره هزينه آموزش پرداخت مي‌شود.
وي ادامه داد: واگذاري مديريت كارگاه‌ها و مراكز آموزش فني و حرفه‌اي به بخش خصوصي يكي از راه‌هاي موثر توسعه بخش خصوصي و ارتقاي بهره‌وري محسوب مي‌شود.
فخري اظهار داشت: با برون سپاري فعاليت كارگاه‌هاي آموزش فني و حرفه‌اي دولتي، بستر مشاركت بخش خصوصي در آموزش گروه‌هاي صنعت، خدمات، كشاورزي ايجاد و زمينه حضور انديشه مردمي در سياستگذاري‌هاي مربوط به آينده بخش خصوصي فراهم مي‌شود.

منبع خبر : خبرگزاري فارس

دوشنبه 27 آبان 1387


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.