تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
قانون منع بكارگيري نيروي فاقد پروانه مهارت در كردستان اجرايي مي‌شود

نادر فخري روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرناافزود: اين قانون به منظور بهبود كيفيت ساخت و ساز ساختمان و مسكن اجرايي خواهد شد.

وي اظهارداشت: به منظور بالا بردن توان كاري دست اندركاران صنعت ساختمان و استفاده بهينه از مصالح و افزايش عمر ساختمان‌ها جامعه كارگران اين صنعت تحت تعليم و آموزش‌هاي مهارتي قرار مي‌گيرند.

وي با اشاره به طرح آموزش كارگران و شاغلين بخش صنعت ساختمان گفت: اين طرح با اهدافي چون شناسايي، تعيين سطح مهارت و باز آموزي نيروي كار شاغل در صنعت ساختمان شامل كارگر و فن ورز اجرا مي‌شود.

فخري افزود: كارگران و شاغلين صنعت ساختمان بايد ازاين فرصت استفاده بهينه كنند و در اين راستا گواهينامه مهارت‌هاي لازم را دريافت نمايند چون در آينده‌اي نزديك از بكارگيري كارگران فاقد گواهينامه مهارت جلوگيري مي‌شود.

وي بيان داشت: مهارت آموزي شاغلين بخش صنعت ساختمان در ارتقاي كيفيت و افزايش طول عمر مفيد سازه‌هاي ساختماني و در حفظ سرمايه ملي نقش بسزايي دارد.

مدير كل آموزش فني و حرفه‌اي استان كردستان گفت: نمايندگان كانون كاردان -هاي فني ساختمان، نظام مهندسي، آموزشگاه‌هاي آزاد فني و حرفه‌اي مرتبط ، پيمانكاران ساختماني، شهرداري‌ها، انجمن انبوه‌سازان، دفاتر كاريابي خصوصي لازم است كارگران را آموزش دهند.

وي افزود: تمام آموزش‌هاي كارگران و استادكاران صنعت ساختمان كه در قالب ? ??رشته برگزار مي‌شود، رايگان است.

وي گفت: به كارگراني كه در آزمون سنجش تعيين سطح مهارت شركت مي‌كنند برابر شيوه‌نامه اجرايي طرح كه در هيچ يك از سطوح مهارت موفق به اخذ گواهينامه مهارت فني و حرفه‌اي نشده‌اند، معرفي نامه شركت در دوره آموزشي ارايه خواهد شد.

به گفته وي، آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي در تربيت نيروي انساني ماهر و نيمه ماهر بسيار موثر است و كارگران و شاغلين فاقد مهارت مي‌توانند جهت مهارت آموزي به مراكز آموزش فني و حرفه‌اي در سطح استان مراجعه كنند تا نسبت به شناسايي و تعيين سطح مهارت آنها اقدام شود

 

 

منبع خبر : ايرنا

سه شنبه 7 آبان 1387


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.