تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
ايجاد اشتغال پايدار در روستاها از برنامه‌هاي جهاد كشاورزي كردستان است

خالد جعفري امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار داشت: ايجاد مجتمع‌هاي كوچك دامداري روستايي در روستاهاي استان از برنامه‌هاي اين سازمان در راستاي ايجاد اشتغال پايدار در روستاهاي استان است.
وي افزود: از اوايل سال 86، احداث مجتمع كوچك دامداري روستايي در سطح شهر و روستاهاي بزرگ شهرستان‌هاي استان در دستور كار اين معاونت قرار گرفته است.
معاون بهبود توليدات دامي سازمان جهاد كشاورزي كردستان با اشاره به اينكه عمليات احداث هفت مجتمع كوچك در شهرستان‌ها با 4 ميليارد و 520 ميليون ريال اعتبار آغاز شده است، گفت: در سال گذشته نيز 3 ميليارد و 200 ميليون ريال براي تكميل مجتمع‌هاي سال 86 و 700 ميليون ريال اعتبار براي ساخت دو واحد جديد اختصاص يافته است.
جعفري با بيان اينكه هم‌اكنون 9 مجتمع روستايي در استان كردستان فعال است، اذعان داشت: اين مجتمع‌ها داراي 25 واحد 10 رأسي گاوهاي شيري است.
وي توليدات سالانه حاصل از ايجاد اين مجتمع‌ها را 4 هزار و 300 تن شير و 140 تن گوشت قرمز اعلام كرد و بيان داشت: ميزان اشتغالزايي اين واحدها نيز به صورت مستقيم 200 نفر است.
معاون بهبود توليدات دامي جهاد كشاورزي كردستان هدف اصلي از اجراي اين طرح را ايجاد اشتغال پايدار در روستاها و ماندگاري روستائيان در روستاها عنوان كرد و بيان داشت: استان كردستان تنها استاني است كه اين طرح را اجرا كرده و در اين زمينه پيشقراول است.
جعفري با اشاره به اينكه برخي از روستاها در طول زمان به شهر تبديل مي‌شوند، گفت: در اينگونه روستاها بعد از تبديل به شهر، دامپروري با محدوديت مواجه شده، در صورتي كه ايجاد چنين مجتمع‌هايي در روستاها يك نياز اساسي است.
وي همچنين ايجاد چنين مجتمع‌هايي را در زمينه ساماندهي دام و حفظ پاكيزگي و محيط زيست روستاها بسيار مهم و موثر دانست و اذعان داشت: با فاصله يك كيلومتري اين مجتمع‌ها از محل روستاها، پس از تسطيح زمين، برق و آبرساني از طرف سازمان جهاد كشاوزي به متقاضيان واگذار شود.
جعفري با بيان اينكه به متقاضيان اين مجتمع‌هاي روستايي 350 تا 450 ميليون ريال تسهيلات اعطا مي‌شود، اضافه كرد: اولويت در واگذاري اين مجتمع‌ها به روستائيان ساكن در روستاي محل احداث اين مجتمع‌ها است و افراد دامپرور و يا كساني كه فاقد شغل باشند، مي‌توانند متقاضي اين مجتمع‌ها شوند.
وي به توجيه اقتصادي واگذاري اين مجتمع‌ها اشاره كرد و گفت: با توجه به اينكه امور زيربنايي به صورت بلاعوض انجام مي‌شود، اين مجتمع‌ها توجيه اقتصادي لازم را براي افراد ساكن در روستاها دارد.
معاون بهبود توليدات دامي سازمان جهاد كشاورزي كردستان در پايان خاطرنشان كرد: هم‌اكنون در روستاهاي دلبران قروه، ساوان بانه، گردميران دهگلان، دزلي سروآباد، كسنزان سقز، حسين‌آباد سنندج، سريش‌آباد قروه، شاهيني كامياران و خوش‌مقام بيجار مجتمع‌هاي كوچك دامداري روستايي فعال است.
منبع خبر : خبرگزاري فارس

دوشنبه 23 آذر 1388


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.