تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
سهم صنعت در اشتغال كردستان 15 درصد است

رئيس سازمان صنايع و معادن کردستان گفت: در حال حاضر، سهم صنعت در اشتغال مستقيم در استان بالغ بر 15 درصد است که افزايش آن با ارتقاي سطح سرمايه گذاري و ايجاد مراکز صنعتي از برنامه هاي مهم اين سازمان است.

به گزارش خبرنگار ايسنا، سيروس شاغيبي امروز شنبه 7 شهريور در گفتگو با خبرنگاران بيان داشت: بر اين اساس،  هم اکنون 14 هزار و 800 نفر به طور مستقيم در مراکز صنعتي کردستان شاغل هستند.

وي ادامه داد: سازمان صنايع و معادن کردستان تاکنون براي بيش از 809 واحد صنعتي پروانه بهره برداري صادر کرده که سرمايه گذاري صورت گرفته براي اين تعداد واحد، 317 ميليارد تومان دفتري بوده است.

 رئيس سازمان صنايع و معادن کردستان از ارائه دو هزار و 790 مجوز تاسيس واحد صنعتي به متقاضيان خبر داد و افزود:  ميزان سرمايه گذاري براي اين تعداد واحد صنعتي، 53 هزار و 200 ميليارد تومان است  که براي بيش از 78 هزار نفر ايجاد اشتغال مي کند.

شاغيبي اظهار داشت: همچنين در کردستان يکصد و 93 واحد معدني داراي پروانه بهره برداري وجود دارد که زمينه اشتغال را براي دو هزار و 300 نفر با سرميه گذاري 53 ميليارد تومان ايجاد کرده است.

وي ميزان ذخاير مطالعه شده معدني را در استان کردستان بالغ بر 400 ميليون تن عنوان و تصريح کرد: اين معادن مربوط به سنگ هاي تزئني، ساختماني، طلا و منگنز است.

رئيس سازمان صنايع و معادن کردستان گفت: با استخراج اين معادن، ميزان ذخاير معدني استان در طول سال به شش ميليون تن مي رسد که در رونق بخش معدن در منطقه تاثير به سزايي دارد.

شاغيبي بيان داشت: در راستاي ارتقاي و توسعه صنعت و معدن، بهره گيري از منابع فيزيکي و انساني امر بسيار مهمي است که سازمان صنايع و معادن کردستان در اين راستا گام برمي دارد.

وي اضافه کرد: ارائه مشوق هاي سرمايه گذاري از اولويت هاي مهم صنايع و معادن کردستان در طول فعاليت دولت نهم بوده که در افزايش ميزان سرمايه گذاري در استان نقش به سزايي داشته است.

منبع خبر : ايسنا

دوشنبه 6 مهر 1388


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.