تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
صنعت گياهان دارويي به عنوان محور توليد ثروت و ايجاد اشتغال بايد مورد توجه قرار گيرد

عبدالمحمد زاهدي در جلسه کارگروه گياهان دارويي استان کردستان با حضوررييس ستاد توسعه گياهان دارويي و طب سنتي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري در سنندج با بيان اين مطلب اظهار داشت: استان کردستان به دليل داشتن شرايط مناسب جغرافيايي وتنوع گياهي يکي از مناطق مهم کشور به ويژه در بحث گياهان دارويي است که ضروريست توجه بيشتري به اين صنعت در کردستان صورت گيرد.

وي افزود: در گذشته توليد و صادرات گياهان داوريي در کردستان رونق داشته که در اين راستا در حال حاضر نيز بايستي براي افزايش صادرات گياهان دارويي در کردستان تلاش خود را مضاعف کنيم.

زاهدي خواستار توسعه صنايع تبديلي در بخش گياهان دارويي شد و اظهار داشت: اين امر موجب افزايش ميزان سرانه درآمد در صنعت گياهان دارويي  شده و ارزش افزوده بيشتري را براي استان در پي خواهد داشت.

وي خاطر نشان کرد: استان کردستان در بين استان هاي زاگرس نشين با بيش از دو هزار گونه گياهي از بيشترين تنوع برخوردار است که در اين زمينه از ظرفيت هاي فراواني براي توسعه گياهان دارويي برخوردار است.

استاندار کردستان وجود منابع طبيعي مستعد و اراضي مناسب را فرصتي مغتنم براي توسعه توليد گياهان داوريي و افزايش توليد آن در کردستان برشمرد و گفت: خداوند يک طبيعت بي نظير را در کردستان قرار داده که ما بايد از اين ظرفيت به بهترين شيوه استفاده کنيم.

زاهدي تاکيد کرد: خوشبختانه در چند سال اخير کارهايي نيز در اين حوزه صورت گرفته که به دليل نياز استان به توليد و صادرات گياهان دارويي اين تلاش ها بايد بيشتر شود.

وي در ادامه سخنان خود گفت: در استان کردستان نيروي انساني تحصيلکرده و متخصص و نيز ظرفيت هاي لازم براي توسعه  در صنعت گياهان دارويي وجود دارد.

استاندار کردستان خاطرنشان کرد: در چند سال اخير معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري نگاه ويژه اي به بخش گياهان داوريي و طب سنتي داشته که اين امرباعث توسعه هرچه بيشتر اين صنعت خواهد شد.

زاهدي اذعان داشت: بايد ارتباط بيشتر و مستقيمي بين توليد کنندگان گياهان داوريي استان و دستگاههاي اجرايي صورت گيرد.

استاندارکردستان گفت: براي ارتقا سطح بهره وري و کيفيت  در صنعت گياهان دارويي بايد تبادل اطلاعات و دانش روز اين صنعت در بين فعالان اين عرصه بيشتر شود.

وي تاکيد کرد: عمده کارهايي که در صنعت گياهان دارويي صورت مي گيرد بسيار زودبازده تر از ساير عرصه هاي ديگر است که اين خود يکي از مزيت هاي ورود به سرمايه گزاري در اين صنعت است و واحدهاي توليدي دانش محور بايد به اين صنعت وارد شوند.

زاهدي در ادامه بر همکاري مراکز داوريي و فعالان عرصه توليد گياهان دارويي در کردستان تاکيد کرد.

وي ابراز داشت: کشت گياهان دارويي به ويژه در اراضي ديم استان بايد در اولويت توسعه اين بخش قرار گيرد.

وي خطاب به مسئولين دستگاههاي متولي توليد گياهان دارويي در کردستان خواست تا کشت گياهان دارويي سازگار با شرايط کشت ديم و مصرف کمتر آب و بازدهي بيشتر اولويت قرار دهند.

استاندار کردستان در بخشي ديگر از سخنان خود خواستار استفاده از ماشين آلات و تجهيزات تخصصي صنعت گياهان دارويي در کردستان شد.

زاهدي تصريح کرد: بايد اعتبارات لازم به فعالان اين بخش تخصيص يابد و طرح هاي توجيهي و اشتغال زا مورد حمايت قرار گيرند.

استاندار کردستان تاکيد کرد: دستگاههاي اجرايي استان آماده هرگونه همکاري براي توسعه اين صنعت در جهت تحقق اهداف توسعه پايدار در کردستان هستند.

وي به اهميت توجه به مقوله فروش و بازاريابي در صنعت توليد گياهان دارويي اشاره کرد و گفت: بخش عمده مشکلات توليد مربوط به فروش و بازاريابي است بنابراين بايد شرايط را براي عرضه و فروش توليدات در بازار فراهم کنيم.

زاهدي در پايان خواستار تبليغ و فرهنگ سازي لازم براي توسعه اين بخش با همکاري صداو سيما و رسانه هاي جمعي در جامعه شد.

منبع خبر : پرتال استانداري كردستان

شنبه 24 مرداد 1394


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.