تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
كارآفرينان موتور توسعه هر كشور به شمار مي‌آيند

عبدالحميد عبدالوهاب در چهارمين جشنواره كارآفرينان برتر استان كردستان اظهار داشت: توسعه هر كشوري بستگي به نيروي انساني آن دارد، زيرا اين نيروي انساني است كه مي‌تواند زمينه‌ساز توسعه شود.
وي ادامه داد: كارآفرين به دليل اينكه داراي ويژگي تعهد، شجاعت، دورانديشي، بازارشناسي است به عنوان يك نيروي انساني مي‌تواند موتور محركه پيشرفت كشور باشد.
عبدالوهاب با اشاره به راه‌اندازي به بانك كارآفرينان در كشور بيان داشت: اين بانك با هدف شناسايي كارآفرينان در كشور و زمينه‌سازي براي بروز توانايي‌ها و استعدادهاي اين افراد راه‌اندازي شده است.
معاون كارآفريني و توسعه اشتغال وزارت كار و امور اجتماعي كشور با تأكيد بر لزوم تأسيس تشكل كارآفرينان در هر استان از كشور بيان داشت: با شناسايي كارآفرينان و سوق دادن آنها براي شركت در سياستگذاري‌ها مي‌توان از خلاقيت اين افراد استفاده بهينه كرد.
وي گفت: استفاده از كارآفرينان براي شركت در كارگروه‌هاي استاني شوراي برنامه‌ريزي و همچنين در كميته‌هاي برنامه‌ريزي شهرستان‌ها با هدف استفاده از ظرفيت‌ها و قابليت‌هاي آنها نكته مهمي است كه بايد مورد توجه قرار گيرد.
عبدالوهاب با تأكيد بر اينكه بايد آموزش متناسب با بازار كار باشد، افزود: متأسفانه عدم تناسب ميان آموزش در كشور و نيازهاي بارز كار سبب شده است كه اغلب فارغ‌التحصيلان پس از اتمام تحصيل مدتي را بيكار باشند.
وي اظهار داشت: حل مشكل مذكور با ايجاد يك تحول اساسي در سيستم آموزش امكانپذير است و در صورت ايجاد تناسب مورد نظر نيل به اهداف مورد نظر در راستاي توسعه كشور زودتر فراهم مي‌شود.
معاون كارآفريني و توسعه اشتغال وزارت كار و امور اجتماعي كشور عنوان كرد: با هدف نهادينه شده فرهنگ كارآفريني در كشور تاكنون 262 هزار دوره آموزشي در اين زمينه برگزار شده است.
عبدالوهاب گفت: ايجاد سه واحد درسي اختياري كارآفريني و همچنين برپايي كلاس‌هاي آموزش كارآفريني از جمله فعاليت‌هايي است كه در مراكز آموزش عالي با هدف توجه به امر كارآفريني انجام شده است.
وي در پايان تصريح كرد: همه دستگاه‌هاي اجرايي وظيفه دارند كه در زمينه‌سازي براي شكوفايي استعدادهاي كارآفريني فعاليت كنند زيرا اين كارآفرينان سرمايه ملي هر كشور هستند.

منبع خبر : خببرگزاري فارس

سه شنبه 15 بهمن 1387


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.