تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
استاندار كردستان بر تشكيل و حمايت از تعاوني هاي توليدي تاكيد كرد

عبدالمحمد زاهدي روز شنبه در اولين جلسه ستاد عالي هماهنگي و توسعه تعاون استان کردستان در سنندج با بيان اينکه تعاوني ها اکنون در اقتصاد کشور نقش جدي و فعالي ندارند افزود: براي توسعه بخش تعاون و رساندن آن به جايگاه واقعي خود نياز به تعامل و همکاري بين تمام دستگاه هاي مرتبط است.
او گفت: در قانون و الزامات بودجه و برنامه هاي توسعه اي، تصميمات کلي در حوزه تعاون اتخاذ مي شود اما بايد راهکارهاي مناسب براي اجرايي کردن اين تصميمات را پيدا کرد.
وي با اشاره به اينکه 39 درصد مردم کردستان عضو تعاوني ها هستند گفت: با وجود اين آمار ، تعاوني ها نقش چنداني در اقتصاد استان کردستان ندارد و بايد بيشتر به فکر توسعه آن بود.
او تاکيد کرد بخش تعاون براي شناخته شدن در جامعه نياز به فرهنگ سازي دارد و تعاوني ها خود مي توانند فرهنگ ساز باشند و روحيه کار جمعي و گروهي را ترويج و تبليغ کنند.
استاندار کردستان بر بررسي کامل و واقعي آمار تعاوني ها و اعضاي آن در استان تاکيد کرد و گفت: آمار مبناي تصميم گيري و سياست گذاري است و از اين رو در تمام بخش ها بايد آمار درست و واقعي داشته باشيم.
زاهدي بر پايش تعاوني ها و نظارت بر روند فعاليت آنها نيز تاکيد کرد و افزود: تعاوني هاي راکدي که امکان احيا آنها وجود ندارد را بايد منحل کرد.
به گفته وي تعاوني هاي نيمه فعال را نيز بايد مورد بررسي قرار داد که در چه زمينه اي مشکل دارند و با برنامه ريزي زمينه فعاليت آنها را فراهم کرد.
وي بخش تعاون را ظرفيت خوبي براي ايجاد اشتغال، ارتقاي سطح درآمد و رونق اقتصادي دانست و گفت: از طريق آموزش و اطلاع رساني به مردم آنها را به سمت فعاليت در قالب تعاوني تشوق کرد.

منبع خبر : خبرگزاري ايرنا

شنبه 13 تير 1394


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.