تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
رونق توليد در كردستان نيازمند مشاركت فعال اصناف است

محمد دره وزمي در نشست هم انديشي با هيئت رئيسه اتحاديه هاي صنفي اظهار داشت: اصناف نقش بسيار مهمي در چرخه اقتصاد بر عهده دارند و به همين دليل بايد مشکلات و دغدغه هاي اين قشر به خوبي مورد توجه قرار گيرد.

وي  گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت عهده دار وظايف چهار وزارت خانه سابق صنايع سبک، سنگين، معادن و فلزات و بازرگاني و سازمان نظارت و بازرسي است که نشان دهنده وظايف مهم و کليدي اين سازمان در جامعه است.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان افزود: يکي از قسمت هاي مهم و تاثير گذار در جامعه که هميشه به عنوان بازوي پر قدرت سازمان صنعت، معدن و تجارت، نقش خود را به خوبي ايفا کرده اتاق هاي اصناف و اتحاديه هاي صنفي است که زنجيره توزيع را با کم ترين عيب و نقص هدايت کرده اند که شاهد اين ادعا وجود بازاري آرام و بدون چالش است.

وي نقش اصناف در زنجيره توليد را حياتي دانست و گفت: اگر خريد و فروش نباشد، کم کم واحد هاي صنعتي و توليدي تعطيل و اگر توليد تعطيل شود بطور قطع بخشهاي مختلف معدن، کشاورزي و خدمات هم تعطيل مي شوند و جامعه دچار رکود شديد مي شود و به دره وزمي افزود: واحدهاي صنفي نقش کليدي خود را در زنجيره توليد و توزيع بعنوان نوک پيکان ايفا مي کنند و به دليل ارتباط نزديک با مردم بايد اين بخش نيز مورد حمايت جدي تري قرار گيرد.

وي عنوان کرد: نقش واحدهاي صنفي در جهت رسيدن به هدف غايي که همانا رونق، توليد و تجارت چه از بعد داخلي و چه از بعد خارجي است بسيار مهم و حياتي است.

دره وزمي يادآور شد: در استان کردستان ?? هزار واحد صنفي داراي پروانه کسب مشغول به فعاليت هستند که بخش قابل توجهي از مردم جامعه را به صورت مستقيم تحت تاثير قرار مي دهند.

وي اظهار داشت: از نظر مجموعه مديران استان به ويژه مجموعه سازمان صنعت، معدن و تجارت، نقش اصناف حساس و کليدي است و به هيچ وجه کم اهميت تر از بخشهاي صنعت و معدن نيست.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان ادامه داد: ما به دنبال توسعه و آباداني استان هستيم و اين توسعه و آباداني تنها با بخش صنعت و معدن اتفاق نخواهد افتاد بلکه يکي از مهمترين بخشها در توسعه پايدار هر منطقه اصناف و بازاريان بعنوان زنجيره توزيع هستند.

وي همچنين يکي از پارامتراهاي اصلي توسعه پايدار را سرمايه اجتماعي خواند و افزود: اگر جنس خوب توليد شود و با قيمت منصفانه و رعايت حاشيه سود منطقي و قانوني و صداقت در گفتار و رفتار با مشتري رفتار شود اين نوع رفتار باعث اعتماد سازي و جلب رضايت مشتري مي شود.

دره وزمي در پايان سخنان خود گفت: ما بعنوان يار و ياور در کنار اصناف خواهيم بود و به اين مهم اعتقاد راسخ داريم که اگر مي خواهيم استاني داشته باشيم که با ديگر استانها مقايسه شود، تنها پيشينه تاريخي و اخلاقي کافي نيست و بايد با تحمل زحمت و ايجاد تغييرات حاصل از خود به اين مهم دست پيدا کنيم.

در در جريان برگزاري اين نشست هرکدام از اعضاي هيات رئيسه اتحاديه هاي صنفي به ارائه پيشنهادات و ارائه راهکارهاي خود در خصوص اقدامات و برنامه هاي خود پرداختند.

منبع خبر : خبرگزاري مهر

دوشنبه 1 تير 1394


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.