تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
اجراي طرح تامين مالي خرد مي‌تواند به ايجاد اشتغال پايدار در كردستان كمك كند

رامين اسدي با بيان اين مطلب خاطرنشان ساخت: در سالي که بنا به فرمايش مقام معظم رهبري (مدظله العالي) مزين به دولت، ملت، همدلي و همزباني است، با مشارکت بخش خصوصي و به منظور فرهنگ سازي و ايجاد زمينه هاي ماندگاري جمعيت در روستاهاي کشور و همچنين  توانمندسازي بيشتر اقتصاد خانواده، طرح تأمين مالي خرد اجرا و به منظور نيل به توسعه اشتغال پايدار با محوريت تقويت اقتصاد خانوارهاي روستايي برنامه‌ريزي‌هايي انجام و در تعدادي از روستاهاي هدف طرح پياده‌سازي شده است.

مشاور سرمايه گذاري استاندار کردستان به همکاري دستگاه هاي اجرايي استان اشاره داشت و افزود: طرح تأمين مالي خرد (با رويکرد بانکداري پيوندي) توانسته ضمن کمک به اقتصاد خانواده، زيرساخت هاي اوليه را در جهت اجراي هر چه بهتر برنامه‌هاي دولت در ايجاد واحدهاي توليدي روستايي با مشارکت بيشتر جامعه هدف فراهم نمابد.

اسدي در ادامه ضرورت تقدم و توجه به توسعه روستايي نسبت به توسعه شهري با هميت خواند و عنوان کرد: راه حل نهايي مسأله بيکاري شهري و تراکم جمعيت و کاهش معضلات سکونتگاه‌هاي غير رسمي، در بهبود محيط روستايي بوده و توجه به روستاها و حرکت در جهت توانمندسازي آن‌ها موجب کاهش نرخ بيکاري، آسيب‌هاي اجتماعي و فرهنگي، حاشيه نشيني و افزايش توليد ملي مي‌شود.

وي افزود: طرح تأمين مالي خرد (با رويکرد بانکداري پيوندي) از سال 1382 با حمايت صندوق بين‌المللي توسعه کشاورزي سازمان ملل (ايفاد)، بانک کشاورزي و با همکاري موسسه بين‌المللي تاک آغاز شده و از سال 1385 سازمان بهزيستي نيز به حاميان طرح پيوسته است.

رامين اسدي در ادامه خاطر نشان ساخت: بعد از گذشت 11 سال از اجراي طرح و حصول دستاوردهاي مناسب در توانمندسازي، توسعه کسب و کارهاي خرد و بهبود معيشت جامعه هدف، اکنون توسعه و تعميق بيشتر طرح در کشور، مدنظر شرکاي اصلي طرح يعني سازمان بهزيستي، بانک کشاورزي و مؤسسه بين‌المللي تاک مي‌باشد.

مشاور سرمايه گذاري استاندار کردستان از اجراي اين طرح در استان کردستان خبر داد و گفت: در چهارمين جلسه شورايعالي اشتغال به رياست جناب آقاي دکتر روحاني، رييس جمهور محترم دولت تدبير و اميد، ساماندهي اشتغال روستايي در قالب اجراي طرح تأمين مالي خرد (رويکرد بانکداري پيوندي) به تصويب رسيد که موجبات تسريع در اجراي طرح در سراسر کشور شده است.

وي در پايان تاکيد کرد: در ادامه راه همکاري و پشتيباني استاندار محترم به ويژه جهت تعريف و اجراي برنامه‌ها و طرح‌هاي مکمل از جمله توسعه طرح تأمين مالي خرد، طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پايدار (تکاپو)، طرح مشارکت مردم در راه‌اندازي واحدهاي توليدي مستقر در روستا، طرح جامع توسعه روستايي،  به منظور ايجاد و توسعه مشاغل و کسب و کارهاي روستايي و ايجاد بستر توسعه پايدار در سطح استان ضروري است.

منبع خبر : سايت استانداري كردستان

چهارشنبه 27 خرداد 1394


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.